Trafik Sigortası

Trafik Sigortası

Araç Sigortası (Trafik Sigortası) Teklifi Al

Kişisel Bilgileriniz

Araç Bilgileriniz

Araç Sigortası (Trafik Sigortası) Hesaplama

Etap Sigorta’dan Trafik Sigortası yaptırmak demek, sektörün en kapsamlı teminatları içeren poliçesine en uygun primlerle sahip olmak demektir.

Araç Sigortası (Trafik Sigortası) ile herhangi bir kaza sonucunda üçüncü kişilere verebileceğiniz maddi veya bedeni zararları teminat altına almış olursunuz. Ferdi kaza, ihtiyari mali mesuliyet, asistans hizmetleri, hukuksal koruma gibi ekstra teminatları da dahil ederek risklerinizi azaltabilirsiniz. Etap Sigorta’nın verdiği destek ve hizmet ile trafik sigortanızı yaptırmanız çok kolay.

Trafik Sigortası teklifi almak için yukarıdaki formu doldurmanız yeterli.

Araç Kasko Sigortası

Kasko sigortası, aracın yanma, çalınma, çalınmaya teşebbüs gibi veya kaza sonucu meydana gelecek zararları güvence altına almak amacıyla isteğe bağlı bir araç sigortası çeşididir. Etap Sigorta Şirketi olarak ülkemizin her bölgesine kasko Ataşehir bölgesinde hizmet vermekteyiz.

Teminat kapsamına göre kasko sigortası ürünleri farklılık göstermektedir. 1 Nisan 2013 itibari ile yürürlüğe giren yeni Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları uyarınca dört farklı sigorta hizmeti sunulmaktadır

Poliçe teminatı ne zaman başlamaktadır?

Poliçe teminatı sigorta priminin tamamının, primin taksitle ödenmesi istenmişse peşinatın (ilk taksitin) poliçe yapılır yapılmaz veya en geç poliçenin teslimi karşılığında ödenmiş olması gerekmektedir. Aksi karar alınmadıkça, prim veya peşinat ödenmediği durumda poliçe teslim edilmiş olsa dahi poliçe teminatı başlamamaktadır.

Kasko Sigortası ve Trafik Sigortası arası ne gibi farklar vardır?

Kasko sigortası, bireyin aracına gelen maddi zararları teminat altına almaktadır. Trafik sigortası ise, bireyin aracının üçüncü şahıslara verebileceği maddi ve bedensel zararları teminat altına alan, yaptırılması zorunlu olan bir sigortadır. Trafik sigortası, sadece üçüncü kişilere verilen zararları karşılamaktadır. Araç sahibinin hasarı ödenmemektedir.

Sigorta şirketleri, teminatların geliştirilmesi amacıyla paket poliçeler sunmakta ve müşterilerine cazip teklifler sunmaktadır. Bu kapsamda, kasko sigortaları ile birlikte İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Seyahat Araç Destek Sigortası vb. teminatlarda ek poliçelerle hizmete sunulmaktadır.

Mesela trafik sigortası, manevi tazminat taleplerini karşılamamaktadır. Eğer Kasko sigortasına ek olarak Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası yaptırılmışsa manevi tazminat talepleri teminat altına alınmış olmaktadır.