Kasko Sigortası

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası, zorunlu Trafik Sigortası haricinde araç sahiplerinin inisiyatifi doğrultusunda, araçları korumaya yönelik yaptırılan çok yönlü bir sigorta türüdür. Kasko Sigortası, trafiğe çıkma izni bulunan tüm motorlu ve motorsuz taşıtlar için yaptırılabilir. Trafikte ya da park halinde olan araç, araç sahibinin kontrolü dışında hasara uğradığında, çalındığında, yangın – sel gibi durumlardan etkilendiğinde ya da kazaya karıştığında Kasko Sigortası araç sahibine tazminat ödemekle yükümlüdür.

Kasko Sigortası, standart bir teminat içeriğinin yanı sıra araç sahiplerinin bizzat oluşturabileceği poliçe özelliğine sahiptir. Araç sahipleri tüm olasılıkları, riskleri poliçe teminatlarına ekleyerek aracını güvence altına alabilir. Ek teminatlar, sigortanın kapsamını genişletirken araç sahiplerinin de içini rahatlatır, tüm risklerde finansal açıdan sorun yaşamayacağı garantisini verir.

Etap Sigorta ile tüm araçlarınızı Kasko Sigorta güvencesi altına alabilir, aracınızın maddi hasarlardan etkilenmesini önleyebilirsiniz. Araç sahipleri trafikte ya da araçlarını park ettiğinde tüm riskleri öngörerek hareket etse dahi diğer sürücüler ve dış etkenler aracın zarar görmesine sebep olabilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak ya da karşılaştığınızda maddi – manevi mağduriyet yaşamamanız için Etap Sigorta uzmanları ile size özel Kasko Sigortası yaptırabilirsiniz.

Kasko Sigortası ile Trafik Sigortası Farkı

Trafik Sigortası ile Kasko Sigortası sıklıkla karıştırılıyor, aradaki fark bilinmiyor. Trafik Sigortası yasalarla zorunlu kılınan, kişinin iradesine bağlı olmayan, tüm araç sahiplerinin yaptırmakla, süresi bittikçe ise yenilemekle yükümlü olduğu bir sigorta türüdür. Kasko Sigortası ise tamamen isteğe bağlı, talep üzerine yaptırılan, bilinçli araç sahiplerinin çeşitli risklere karşı güvence almasını sağlayan sigorta türüdür.

Zorunlu Trafik Sigortası, olası bir kazada kazaya karışan diğer aracın masraflarını teminat altına alır. Kasko Sigortasında ise durum farklı; sigorta sahibi kendi aracının zararını sigorta şirketinden tazmin eder.

Zorunlu Trafik Sigortasının limitleri devlet tarafından sınırlı şekilde belirlenir. Kasko Sigortası ise araç sahibinin inisiyatifine bağlı teminat limitleriyle belirlenir ve Trafik Sigortasının sınırlarını aşan finansal zararları da karşılar. Bu açıdan Kasko Sigortası araç sahipleri için avantaj sağlar.

ETAP Sigorta’dan Uygun Fiyat Kasko Sigortası

Araç sahiplerinin korkulu rüyası kazalar, can kaybının olmadığı hallerde ciddi masraflar çıkartarak maddi sıkıntılara sebep olabiliyor. Kasko Sigortası, araç sahiplerinin her açıdan rahat olmasını sağlayan güvenilir bir sigorta hizmeti veriyor. Etap Sigorta uzmanları, araç sahiplerine sunduğu uygun fiyatlar ile riskleri minimize ediyor, olası maddi hasarları güvence altına alıyor. Sizler de risklerle canınızı sıkmak istemiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin, Kasko Sigortası fırsatlarımızdan yararlanın.