Konut Sigortası

Konut Sigortası

Konut Sigortası Teklifi Al

Konut Sigortası Hesaplama

Konut Paket Sigortası siz sigortalılarımız düşünülerek mümkün olan tüm riskleri en ekonomik şekilde kapsayabilmek için hazırlanmış bir sigorta paketidir.

Konutunuzdaki eşyalardan dekorasyonunuza, aile bireylerinden komşularınıza, demirbaşlarınızdan elektronik cihazlarınıza kadar değer verdiğiniz tüm taşınır ve taşınmazları ekonomik bir şekilde güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca kendinizi, komşularınızı, binanızı ve çevrenizi de korumuş olursunuz.

Üstelik konut paket sigortasına kredi kartlarına çeşitli taksit seçenekleri ile sahip olabilirsiniz!

Konut Sigortası Yaptırmanın Önemi

Su baskını, yangın, doğal afet ve hırsızlık gibi sebeplerle konutta oluşabilecek hasarları, maddi açıdan güvence altına almak için yaptırılan bir sigorta türüne konut sigortası denilmektedir. Konut sigortaları isteğe bağlı olarak her yıl yenilenmektedir.

Bilindiği üzere konut, içerisinde yaşayan bireylerin kendisini güvende ve huzurlu hissettiği alanlardandır. Konuta ya da konutun içerisinde bulunan eşyalara zarar gelmesi herkes açısından istenmeyen bir durumdur. Bu bakımdan alınacak tedbirler kapsamında konut sigortası yaptırılmaktadır. Böylelikle hem konutun hem de konut içerisinde yer alan eşyaların risklere karşı korunması sağlanmaktadır. Mesela İstanbul Ataşehir de konut sigortası yaptıranların yanı sıra eşya sigortası da yaptıranlar bulunmaktadır.

Konut Sigortası Yaptırmanın Avantajları

Deprem, zemin kayması, su tesisatındaki problemlere bağlı evi su basması veya hırsızlık gibi durumlar maddi kayıplara neden olmaktadır. Konut sigortaları, poliçede belirtilen (önceden kararlaştırılan) teminatlar ve limitler doğrultusunda maddi kayıpları karşılamaktadır. Konut sigortalarında uygulanan ek teminatlar ile konut içerisinde bulunan eşyalar için eşya sigortası yapılmakta ve hırsızlık durumlarına karşı eşyaların (elektronik eşya vb.) koruma altına alınması sağlanmaktadır. Bu tarz ek teminatlar yapılacak olan sigorta sözleşmesinde belirtilmektedir.

Yangın, sel veya su baskını, fırtına, hırsızlık gibi temel zararlar poliçelerin hemen hepsi tarafından karşılanmaktadır. Deprem hasarında ise DASK’ın sağladığı limit, gerçek değere tamamlanmaktadır. Bu riskli durumların gerçekleşmesi sonucunda sigorta yaptırılan konut kullanılamaz hale geldiyse, tadilat ve onarım süresi boyunca kullanılan evin maddi giderleri de sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Bu kapsamda örnek teşkil edecek sigorta yaptırım oranları Ataşehir de yüksektir.

Konut sigortalarının faydasını görmek için büyük bir felaketin olması gerekmemektedir. Hayat normal sürecinde devam ederken de ödenen primler sigortalıya hizmet olarak dönmektedir. Konut sigortası isteğe bağlı olarak konut içindeki tesisatları da güvence altına almaktadır. Çilingir, su ve elektrik tesisatı ile ilgili problemler, kombi bakımı ve halı yıkama gibi birçok hizmet, sigorta şirketi tarafından karşılanabilmektedir.

Bina, tesisat gibi konut sahibinin sorumluluğundaki alanlar poliçe dışı bırakılarak, sadece kiracıya ait ev eşyaları sigortalanabilmektedir. Böylece kiracının mal varlığı olan eşyaları her türlü riske karşı teminat altına alınmaktadır. Konut sahipleri de aynı şekilde kiralaya verdikleri konutların sadece kendi sorumluluklarını ilgilendiren bölümlerini sigortalatabilmektedir.

Konut sigortaları evin içerisinde gerçekleşebilecek kazalara karşı da teminat sağlayabilmektedir. Poliçede belirtilen esaslara göre, vefat durumunda varislere, sakatlık durumunda sigortalının kendisine tazminat ödenmektedir. Konut sigortası poliçeleri konut dışında olabilecek kazalara karşı mesela sakatlanma halinde, sakatlığa bağlı olarak evde yapılması zorunlu olan yapısal düzenlemeleri teminat altına almakta ve oluşan masrafları karşılamaktadır. Ayrıca konut sigortası bulunan evin içinde aile bireyleri tarafından üçüncü şahıslara verilebilecek her türlü zarar da poliçedeki limitler dahilinde karşılanabilmektedir.

İlerleyen süre sadece binayı yıpratmaz, binanın maddi değeri de enflasyon karşısında azalabilmektedir. Konut sigortası, konutun değerini enflasyonun etkisine karşı korumakta ve sigorta bedeline enflasyon oranında artış uygulamaktadır. Bu artış oranı belirlenirken TÜİK verileri esas alınmaktadır. Böylece herhangi bir hasar durumunda alınacak bedeller, gerçek anlamdaki zararı karşılayabilecektir.

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) Nedir?

Büyük can ve mal kayıplarına yol açan doğal afetler nedeniyle ülkemizde kurulan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), deprem ve deprem nedeniyle oluşacak yangın, infilak ve yer kayması hasarlarının konutlara vereceği maddi zararları teminat altına almak için yaptırılmakta olan zorunlu bir sigortadır

Zorunlu Deprem Sigortası, depremin sigortalı binalar üzerinde neden olacağı maddi zararları, deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami veya yer kaymasının doğrudan neden olabileceği maddi zararları, poliçede yazan sigorta bedeline kadar teminat altına almaktadır.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

 • Yangın
 • Yıldırım
 • İnfilak
 • Su Teminatları (Sel, Su Baskını ve Dahili Su)
 • Fırtına
 • Yer Kayması
 • Duman
 • Kar Ağırlığı,
 • Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler, Terörizm
 • Hırsızlık
 • Kara ve Hava Taşıtları Çarpması
 • Deprem ve Yanardağ Püskürmesi,
 • Enkaz Kaldırma
 • Mali Sorumluluk (Kira kaybı vb.)
 • Cam Kırılması

Konut sigortası teminatları “ana teminatlar” ile “ek teminatlar” olmak üzere ikiye guruba ayrılmaktadır. Ek teminatlar sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterirken ana teminatlar ise hepsinde ortak olmaktadır.

Konut sigortalarındaki ana teminat yangın teminatıdır. Yangın teminatı da, yangın, yıldırım ve infilakın neden olduğu zararları güvence altına almaktadır. Konut sigortalarında bulunan ek teminatları ise; grev, lokavt, kargaşa, halk kalkışması ve zararlı amaçlı hareketler, sel veya baskınlar, cam kırılması, hırsızlık, yardım hizmetleri, enflasyondan korunma teminatı, deprem ve yanardağ püskürmesi, aile reisi sorumluluğu, dahili su teminatı, yer kayması teminatı, araç çarpması teminatı, fırtına, duman, kar ağırlığı, yangın mali mesuliyet vb. kira kaybı, enkaz kaldırma teminatı gibi konuları içermektedir.

Etap Sigorta Şirketi olarak güvenilir ve kaliteli sigortacılık hizmetlerini sunmaktayız. Tüm müşterilerimize ve işletmelere ihtiyaçları kapsamında sigorta hizmetlerini en güvenilir çözüm ortaklarımız aracılığıyla ulaştırmaktayız. Yenilikçi, ilkeli, profesyonel ve çözüm odaklı faaliyetlerimizle hizmetinizdeyiz.