Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası Teklifi Al

Kişisel Bilgileriniz

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hesaplama

Etap Sigorta’dan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmak demek, sektörün en kapsamlı teminatları içeren poliçesine en uygun primlerle sahip olmak demektir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile herhangi bir rahatsızlık durumunda veya hastalıklarla ilgili tedavi ihtiyacınızda anlaşmalı özel hastanelerden herhangi bir fark ücreti ödemeden faydalanabiliyorsunuz. Sıra beklemeden, zaman geçirmeden, hiçbir ekstra ödeme yapmadan özel hastane imkanlarından faydalanın. Etap Sigorta’nın verdiği destek ve hizmet ile tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırmanız çok kolay.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifi almak için yukarıdaki formu doldurmanız yeterli.

Özel Sağlık Sigortası

Bilindiği üzere sağlık problemleri hayatımızın gerçekleri arasında bulunmaktadır. Hastalık durumlarında veya kaza sonucu oluşabilecek sağlık problemlerinin çözümü için güvence altında olunması oldukça önemli bir konudur. Bu güvence yani özel sağlık sigortası sayesinde bireyler diledikleri anlaşmalı özel hastanelerde ihtiyaç duydukları tedavi hizmetlerini alabilmektedir.

Özel sağlık sigortası kaza veya hastalık nedenleri ile oluşabilecek sağlık problemlerinin tedavisini, poliçede belirtilen teminatlar ve limitler kapsamında karşılayan sigorta türüdür. Bu sebeple özel sağlık sigortası yaptırılırken teminatlar kısmına dikkat etmek ve ihtiyaç duyulabilecek teminatları poliçeye dahil ettirmek önem arz eden bir husustur. Özel sağlık sigortasından yararlanıldığı müddetçe istenilen hekimi seçebilme imkanı ve tedavi için gerekli tüm ihtiyaçların karşılanmasında gerekli tüm hizmetlere hiç bir ücret ödenmemekte veya cüz-i miktarlarda ödeme yapılmaktadır. Etap Sigorta Şirketi olarak verdiğimiz destek ve hizmet ile sağlık sigortası yaptırmak artık çok kolay. Gerek sitemizi ziyaret ederek gerekse Ataşehir iş yerimize uğrayarak sağlık sigortası teklifli alabilirsiniz. 18 ila 65 yaş arasında bulunan ve gerekli şartlara haiz olan her birey özel sağlık sigortası sahibi olabilmektedir. Bir yıl süre ile yapılmakta olan özel sağlık sigortaları, süresi dolunca bireyin durumuna göre yenilenmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Getirdiği Avantajlar Nelerdir?

Özel sağlık sigortası, sosyal güvenceden farklı olarak, özel sağlık kuruluşlarına ödenecek miktarların çok altında bir ücretle her türlü sağlık hizmetinden bir yıl boyunca yararlanma imkanı sunmaktadır.

Özel sağlık sigortası poliçesinde belirtilen yatarak tedavi ile ayakta tedavi imkanlarından özel hastane ve istenilen doktor avantajı ile yüksek ücretler ödemeden minimum tutarlar ile tedavi olanaklarından yararlanılmaktadır.

Özel sağlık sigortasına sahip bireyler zaman kaybına uğramamaktadır. En kısa zaman zarfında ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetine ulaşım sağlayabilmektedir. Örneğin Ataşehir bölgesinde ikamet ediliyorsa, en yakın özel sağlık kuruluşuna zaman kaybı yaşamadan ulaşılabilir ve en kısa zamanda hizmetlerden yararlanılabilir.

Yatarak Tedavi Kapsamına Giren Hizmetler Nelerdir?

1- Cerrahi müdahale gerektiren durumlar ile her türlü operasyonel ameliyatlar,

2- 24 saat süresince yatışı gerektiren ameliyatsız tedavi uygulamaları,

3- Kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz tedavileri,

4- TTB Asgari ücret tarifesine uygun olarak ayakta veya yatarak yapılması durumuna bakılmadan 149 birime kadar olan cerrahi ve ortopedik müdahale tedavileri,

5- Evde bakım gerektiren tıbbi bakım hizmetleri,

6- Acil durum tanımlamasına uyan haller, yerinde müdahaleye veya en yakın sağlık kuruluşuna nakledilmeye ilişkin sağlık giderleri,

7- Trafik kazası nedeniyle zedelenmiş dişlere uygulanan tıbbi ve cerrahi tedavi uygulamaları,

8- Özel sağlık sigortası sahibinin yatarak tedavisi kapsamında gerçekleşen tüm tedavilerine yönelik olarak yapılan rehabilitasyon uygulamalarına ait giderler,

9- Ameliyat tazminatına ait teminatlar.

Ayakta Tedavi Kapsamına Giren Hizmetler Nelerdir?

Ayakta tedavi kapsamında tanı ve tedavi süreçleri hastanede yatmayı gerektirmemektedir. Bu bağlamda ayakta tedavi teminatları şunları içermektedir:

1- Hekim muayene işlemleri,

Reçeteli ilaç yazılması,

2- Görüntüleme (Röntgen, Tomografi vb.) giderleri,

3- Fizik tedavi işlemlerine yönelik masraflar,

4- Hastalığın ayakta tedavisi için gerekli bandaj, boyunluk, koltuk altı değneği, varis çorapları gibi, yardımcı tıbbi malzemelerine yönelik giderler.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Ödenmesi gerekli özel sağlık sigortası primleri; yaşa, cinsiyete, sağlık geçmişine ve sigorta poliçesine eklenmek istenen ek teminatlara göre belirlenmektedir. Keza prim miktarları kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle net bir fiyat belirtilmesi her birey için geçerli olmayacağından dolayı uygun olmayacaktır. Bireyler ilgili sigorta şirketi müşteri temsilcileri ile görüşerek veya internet sitesi üzerinden sigorta teklifi alarak kendisi için özel sağlık sigortası fiyatı belirleyebilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasında Ne gibi Farklar Bulunmaktadır?

Bireyler sağlıklarını güvence altına almak istiyorsa bu süreçte bu iki sigorta biçimi akıllara gelebilmektedir. Öncelikle bu iki sigortanın birbirinden farklı olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasını özel sağlık sigortasından ayıran özellik, anlaşmalı özel hastanelerde geçerli olmasıdır. Yani tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olan bireyler, ek ücret ödemeden muayene olabilmekte ve hizmetlerden yararlanabilmektedir. Bu sigorta çeşidinden yararlanmak için SGK’lı olmak gerekmektedir. Özel sağlık sigortası çeşidinde ise SGK kaydı bulunmasa bile özel sağlık kuruluşlarından yararlanılabilmektedir. Her iki sigorta çeşidi ile ilgili detaylı bilgi almak ve size uygun olan teklif bilgilerine ulaşmak için müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Etap Sigorta Şirketi olarak şu alanlarda hizmet sunmaktayız;

  • Sağlık Sigortası (Özel Sağlık Sigortası veya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)
  • Araç Sigortası
  • Konut Sigortası
  • İş Yeri Sigortası
  • İnşaat Sigortası
  • Seyehat Sigortası

Etap Sigorta ailesi gün geçtikçe büyümektedir. Ülkemizin her bölgesinde müşteri memnuniyeti ön planda tutularak sigorta hizmeti vermekteyiz. Yeniliklere açık, ilkeli ve profesyonel bir şekilde hem müşterilerimize hizmet vermekte, hem bu anlayış içerisinde çözüm ortaklarımız ile uyumlu çalışmalar yapmaktayız.

Güvenilir ve kaliteli sigortacılık faaliyetleri yürütmek için çaba sarf ediyoruz. Tüm bireylere ve işletmelere ihtiyaç duydukları sigortaları en güvenilir çözüm ortakları desteğiyle sunmaktayız.