Acıbadem Araç Sigortası

Etap Sigorta İstanbul Acıbadem bölgesinde araç sigortaları yapan en iyi sigorta şirketlerinden birisidir

Acıbadem Araç Sigortası

Araç sigortası motorlu taşıtlara yaptırılması gereken zorunlu sigortalardır. Zorunlu sigortalardan trafik sigortası devlet tarafından zorunlu tutulmuştur. Trafik sigortası yaptırılmayan araca devletin yetkili memurlar ceza yazabilme yetkisine sahiptir. Ancak bunun haricinde kasko gibi özel sigortalar yaptırılması zorunlu olmayan sigortalardır. Her araç sahibinin isteğine bırakılmıştır. Yaptırılmasında yarar vardır ancak yaptırılmaması herhangi bir maddi yaptırım gerektirmez.

Etap Sigorta İstanbul Acıbadem bölgesinde araç sigortaları yapan en iyi sigorta şirketlerinden birisidir. Araçları trafik içerisinde olası risklere karşı güvence ve teminat altına alır. Etap sigorta Acıbadem bölgesinde en çok tercih edilen sigorta şirketlerinden birisidir. Sağladığı cazip avantajlar sebebiyle pek çok motorlu araç sürücüsü Etap sigortayı tercih etmektedir.

Araç sigortası neleri kapsar?

    • Sigorta denilen husus esasında bir teminat aracıdır. Araç sigortaları da araçların trafikteyken yahut park halindeyken karıştığı kazaları, riskli durumları ya da maddi zararları teminat altına alır. Oluşan zararları sigorta ettiren adına karşılar.
    • Araç sigortalarının türü ve içerikleri değişmektedir. Her sigorta şirketi farklı poliçeler düzenleyebilir. Sigorta kapsamına daha fazla veya daha az riskleri dahil edebilir. Bu kriterler aracın yaşına ve daha önce kazaya karışıp karışmamasına göre değişiklik göstermektedir.
    • Aracın hasar ve kaza kaydı çoğaldıkça içerdiği risk artar. Bu da poliçe düzenlenirken talep edilen sigorta primine yansır. Sigorta primleri oluşan hasarı teminat altına alan sigorta şirketlerine ödenir.

Araç sigortası ne kadar süre geçerlidir?

Araç sigortaları 1 yıllık olarak düzenlenir. Yeni bir araç satın alınınca alınan tarihte trafik sigortası yaptırılır. 1 yıllık dönem sigorta poliçesinin düzenlendiği tarihten itibaren başlar. Gelecek takvim yılının aynı ayına ve gününe kadar geçerliliğini devam ettirir. Ancak süre sona erdiğinde sigorta kapsamı da sona erer. Eğer araç sigortası gereken tarihte yenilenmez ise aracın sigorta kaydı gözükmez. Bu da araç sahibine ceza yazılmasına sebep olabilir.

Araç sigortasının yenilenmemesi kaza ihtimali düşünüldüğünde de olumsuz bir durumdur. Ortaya çıkacak hasarları sürücü veya araç sahibi kendi karşılamak zorunda kalır. Bu durum ise ağır mali yükümlülükler getirebilir.