Çekmeköy Araç Sigortası

Çekmeköy araç sigortası, kapsamlı içeriği ile araç sahiplerinin karşılaşacağı riskleri minimize ediyor, maddi teminat sunuyor.

Çekmeköy Araç Sigortası

Çekmeköy araç sigortası, kapsamlı içeriği ile araç sahiplerinin karşılaşacağı riskleri minimize ediyor, maddi teminat sunuyor. Trafik kazaları maddi ve manevi zararın en çok görüldüğü vakalardan biri. Her gün binlerce kaza oluyor, kaza sonucunda yaralanma, ölüm ve araç hasarı ortaya çıkıyor. Araç sigortası, bu tür durumlarda araç sahiplerini ve üçüncü kişileri koruma altına alıyor. Maddi ya da bedeni zararlarda eğer araç sigortası yaptırılmışsa zarar teminat altına alınabiliyor.

Araç sigortasının avantajlı yönlerinden biri, sigorta kapsamına ekstra teminatlar ekletebiliyor olmak. Örneğin, hukuksal koruma araç sahiplerinin en yaygın ek taleplerinden biri. Etap Sigorta, Çekmeköy araç sigortası hizmeti ile araç sahiplerine kendilerini güvende hissedecekleri, maddi endişeler taşımayacakları kusursuz bir poliçe hazırlıyor. Araç ya da diğer adıyla trafik sigortası yaptırıldığında riskleri kontrol etmek, gelecekteki zararları teminat almak mümkün. Yasalarla zorunlu kılınan trafik (araç) sigortası için Etap Sigorta uzmanlarıyla görüşebilir, uygun sigorta teklifleri alabilirsiniz.

Araç Sigortası ile İlgili Merak Edilenler

Araç sigortası istenildiğinde iptal edilebilir mi?

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta türü olup iptal ettirilememektedir. Ancak sigortalı kişinin vefatı, aracın çeşitli sebeplerle trafikten çekilmesi, aracın satışı, sıfır aracın bayiye iadesi gibi sebepler söz konusuysa araç sigortası iptal ettirilebilir.

Araç sahibi aracındaki hasarı ne zaman bildirmeli?

Araç sahipleri bir kazaya karıştıysa ya da farklı bir sebepten aracında hasar olduğunu fark ettiyse haberdar olduğu andan itibaren 10 iş günü içerisinde durumu bildirmeli ve resmi işlemleri başlatmalıdır.

Aracın satılması halinde trafik sigortası devredilebilir mi?

Hayır. Araç satılması ya da resmi sahibinin değişmesi halinde sigorta iptal olur. Araç sigortası devredilebilir bir sigorta türü değildir. İşbu sebeple satış anıyla birlikte sigorta iptal edilir. Böyle bir durum varsa sigorta şirketinizle iletişime geçip iptal ve prim iadesini gerçekleştirmelisiniz.

Araç sigortası teminat limitleri nasıl, kim tarafından belirlenir?

Trafik araç sigortası teminat limitleri her yıl Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir. Teminatlar sigorta sahipleri tarafından değiştirilemez ancak ek teminatlar kapsama dahil edilebilir.

Etap Sigortadan Kusursuz Araç Sigortası Hizmetleri

Çekmeköy araç sigortası hizmetlerinde kusursuz hizmet veren Etap Sigorta uzmanları, araç sahiplerinin sigorta işlemlerini kısa sürede tamamlıyor. Zorunlu trafik sigortası ve kasko konusunda deneyimli olan Etap Sigorta ekibi, sigorta poliçelerini detaylandırıyor, araç sahiplerinin merak ettiği tüm soruları yanıtlıyor, olası bir kazada araç sahiplerine gerekli sigorta desteğini veriyor. Araç sigortası için Çekmeköy Etap Sigorta ekibimizle iletişime geçebilir, en uygun fiyat teklifleri ile sigorta güvencesine dahil olabilirsiniz.