Etap Sigorta Araç Sigortası

Araç sigortaları araç sahiplerinin mutlaka yaptırması gereken güvence sigortalarından birisidir.

Araç Sigortası Nedir?

Araç sigortaları araç sahiplerinin mutlaka yaptırması gereken güvence sigortalarından birisidir. Kişilerin dış etkenlerden gelebilecek zararlara karşı araçlarını güvence altına almasını sağlayan araç sigortaları herhangi bir olumsuz durum yaşanması durumunda hasarın karşılanmasını sağlamaktadır. Masrafların sigorta tarafından karşılanacak olması sebebiyle araç sahibinin herhangi bir maddi kayıp daha yaşamasını engelleyen araç sigortası son derece tercih edilen önemli sigorta türlerinden birisidir.

Araç Sigortası Kimler Yaptırabilir?

Araç sigortasını 18 yaş üstünde ve araç sahibi olan her birey yaptırabilmektedir. Gerekli maddi durumun olması koşulunu sağlayan her bireyin araç sigortası yaptırması mümkündür.

Araç Sigortasının Kapsamı

 • Araç sigortası maddi hasar ortaya çıkan kazalarda karşı tarafın zararını karşılar.
 • Kamuya ait mallara verilen herhangi bir zarar olursa kaza sonucunda araç sigortanız bu zararın karşılanmasını sağlar.
 • Kaza sırasında karşı taraf bedenen zarar görürse yaralılara yapılan müdahaleler ilaç masrafları ve tedaviler araç sigortası tarafından karşılanır. Kaza meydana gelmesi durumunda iki taraftan birbirinin vefatı söz konusu ise araç sigortası defin işlemlerinin karşılanmasını sağlar.
 • Kişinin bakmakla yükümlü olduğu bir ailesi varsa kaza sonrası süreçte aileye gerekli yardımlarda bulunur.
 • Kazada yaralanan kişinin çalışamayacak duruma gelmesi durumunda çalışana kadar maddi destek görmesi araç sigortası tarafından sağlanır.
 • Kaza gerçekleşirse ve suçlu olmamanıza rağmen karşı taraf dava açıyorsa araç sigortası savunma masraflarınızın ödenmesini sağlar. Mahkeme ve avukat ücretleri poliçe tarafından teminat edilmektedir.

Araç Sigortasına Ek Teminat Verilir mi?

Araç sigortasında da diğer sigorta türlerinde olduğu gibi ek teminat vermek mümkündür. Sigorta poliçenize eklemek istediğiniz maddeleri firmamız ile paylaşarak ek teminatla oluşturulmuş araç sigortasına sahip olabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz sigortaya sahip olurken aynı zamanda araç sigortanızı genişletme imkanından da yararlanabilirsiniz.

Araç Sigortası Fiyatı

Araç sigortasının fiyatı aracınızın özelliklerine ve sizlerin talebine göre değişim göstermektedir. Bu nedenle araç sigortası için kesin bir ücret söylemek mümkün değildir ancak genel bir ücret almak için firmamızın web sitesinde yer alan araç sigortası fiyatı al alanından araç sigortanız için genel bir ücret talep edebilirsiniz. Firmamız bu aşamada standart bir araç sigortası fiyatını sizlerle kısa süre içerisinde paylaşacaktır.

Araç sigortası fiyatı al alanına;

 • Adınız,
 • Soyadınız,
 • T.C. Kimlik numaranız,
 • Telefon numaranız,
 • İl bilginizi

Girerek kısa süre içerisinde araç sigortası hakkında standart bir fiyat alabilirsiniz. Talebinize hızlı bir şekilde geri dönüş yapacak olan profesyonel ekibimiz araç sigortası poliçeleri hakkında sizlere detaylı bilgi imkanı sunmaktadır.

Araç Sigortasında Etap Sigorta Farkı

Araç sigortaları oldukça fazla önem verilmesi gereken sigorta türlerinden birisidir. Gün içerisinde hareket ya da park halinde olan pek çok araç çevresel faktörler sebebiyle zarar görmektedir. Bu durumda oluşacak olan maddi kayıpları önleyebilmek adına her araç sahibinin araç sigortasını yaptırması oldukça önemli bir yere sahiptir.

Uzun yıllardır sektör içerisinde hizmet veren ve birbirinden farklı pek çok sigorta türünde çalışmalar gerçekleştiren firmamız Etap Sigorta sizler için en doğru hizmeti sunmaktadır. Araç sigortanızı yaptırmak ya da araç sigortaları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz firmamız ile iletişime geçerek profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizlere her adımda yardımcı olan ekimiz karşılıklı iletişimi sağlayarak araç sigortanız süresince her türlü yardımı yapmaktadır. Web sitemizde yer alan iletişim adresleri üzerinden firmamız ile iletişime geçerek sizler de araç sigortası, sağlık sigortası, inşaat sigortası gibi pek çok sigorta hizmetinden yararlanabilirsiniz.