Anadolu Yakası En Ucuz Kasko

Kasko kara taşıtları sigortası olarak nitelendirilen size de yaptırılması zorunlu olmayan sadece mal sahibini güvence altına alan bir sigorta sözleşmesidir.

Anadolu Yakası En Ucuz Kasko

İstanbul güzel şehrimiz iki yakadan oluşmaktadır. Bunlar biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu Yakası olmak üzere isimlendirilmiştir. Anadolu Yakası'nın 14 tane şirin ilçesi bulunmakla beraber bu ilçeler oldukça kalabalık ilçelerdir. Böylesine kalabalık şehirlerde ve ilçelerde yaşayan kişilerin mallarını belli teminat altına almaları en doğal hakları olarak kabul görmektedir. Bununla ilgili en özel çalışmalardan birisi kasko işlemidir.

Anadolu Yakası En Ucuz Kasko | Etap Sigorta

Mal sahibinin ürünü ile ilgili kasko hizmetinden faydalanması tamamen kendi yararına bir durumdur. Mal ile ilgili olarak mal sahibinin yaşayabileceği herhangi bir Maddi hasar karşısında sigorta şirketi kasko teminatları kapsamında kişinin mağduriyetini gidermektedir. Kasko yaptırmak trafik sigortası gibi bir zorunluluğu olmayan ancak yaptırıldığında fazlası ile fayda sağlayan bir durumdur.

Kasko Nedir? Kimler Ne Zaman Yaptırmalıdır?

Kasko kara taşıtları sigortası olarak nitelendirilen size de yaptırılması zorunlu olmayan sadece mal sahibini güvence altına alan bir sigorta sözleşmesidir. Örneğin; bir aracın kaza geçirmesi yanması çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşabilecek zararlarına karşı araç teminat altına alınır. Trafik sigortasından farklı yönleri de mevcuttur.

Kasko poliçeleri yıllık olarak yenilenebilir. Bununla birlikte poliçe yenilemenin zamanı ve sınırı bulunmamaktadır. Taşıt sahipleri kasko poliçesi yaptırmanın zamanını maddi durumlarının elverdiği vakte göre kendilerince belirleyebilir ve teminatların da isteğe bağlı şekilde oluşturabilirler.

Kasko Çeşitleri ve Amacı

Kasko poliçesinde yer alan teminatlar sürücülerin bütçesine ve taleplerine göre şekilde ne bildiği gibi ancak temel olarak belli 4 kasko çeşidi vardır. Bunlar dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko, tam kasko şeklindedir.

Kasko yaptırılmasındaki temel amaç sigorta sahibine ait motorlu aracın uğrayabileceği zararları tanzimi etmeye yöneliktir. Kasko yaptırılması kanunlarla zorunlu tutulan bir sigorta türü olmamakla beraber kasko yaptırıp yaptırmamak araç sahiplerinin tasarrufuna kalmış bir durumdur.

Kasko Nerede Yaptırılır? Fiyatları Ne Kadardır?

Zorunlu trafik sigortası gibi yaptırılması mecburi olmasa da yaptırmak isteyen araç sahipleri bu işlemi aynı şekilde sigorta şirketleri aracılığı ile yaptırabilirler. Kasko fiyatları firmaya göre ve araca göre değişiklik gösterebilir. Alınacak kasko çeşidi de oldukça önemlidir.