Etap Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi kaza sigortalarının içeriklerinin değişim gösterebilir olması nedeniyle her ferdi kaza sigortası aynı güvenceleri vermemektedir.

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası; bireylerin yaşayabileceği olası kazalar sonrasında vefat etmesi ya da sakat kalması durumunda ailelerinin ve kendi geleceklerinin güvence altına alınmasını sağlayan sigorta türüdür. Ferdi kaza sigortalarının içeriklerinin değişim gösterebilir olması nedeniyle her ferdi kaza sigortası aynı güvenceleri vermemektedir. Bunun yanı sıra hastalık sahibi olan ve vefat etmesi durumunda ailesinin maddi zorluk yaşamamasını isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen ferdi kaza sigortası oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Ferdi Kaza Sigortası Yaptırmak Zorunlu mudur?

Ferdi kaza sigortası bireysel olarak kişilerin yaptırma zorunluluğu olan sigorta türlerinden birisi değildir. Kendini ve ailesini güvence altına almak isteyen kişilerin genellikle tercih ettiği sigorta türlerinden birisidir ferdi kaza sigortası. Bunun yanı sıra seyahat acentesi olanların tur kapsamında kişileri bir yerden başka bir yere götürürken ferdi kaza sigortası yaptırmaları zorunludur. Türkiye Sigorta Birliği tur acentesi olan kişiler için ferdi kaza sigortasını zorunlu hale getirmiştir.

Ferdi Kaza Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

16 yaşından küçük olan ve 65 yaşından büyük olan kişiler için ferdi kaza sigortası belirli kurallara uyum sağlaması şartı ile gerçekleştirilmektedir. Bunun aksine 16 yaşından büyük ve 65 yaşından küçük olan kişiler ise gerekli maddi şartlar uyum sağladığı sürece ferdi kaza sigortasını gerçekleştirebilirler. Ferdi kaza sigortası kişilerin isteğine bağlı olarak gerçekleştirilen sigorta türlerinden birisi olması sebebiyle zorunluluk taşımamaktadır.

Ferdi Kaza Sigortası Teminatları

Ferdi kaza sigortası pek çok teminatı kapsamaktadır. Gaz sonucunda meydana gelen sorunlardan zehirlenmeye ya da vefat etmeye kadar oldukça geniş bir kapsamı olan ferdi kaza sigortası teminatları arasında;

 • Vefat,
 • Tedavi masrafları,
 • Hastane tedavileri,
 • Tam ve kısmi maluliyetler

Mevcuttur. Bu maluliyetler Ferdi Kaza Sigortası kapsamındadır ve bu sigortaya sahip olan kişiler bu hizmetlerde yararlanabilmektedir.

Ferdi Kaza Sigortası Ücreti Nedir?

Ferdi kaza sigortası ücretleri kişiden kişiye sigortanın kapsamına göre değişim göstermektedir. Ana merkezimize gelerek ya da web sitesi üzerinden hizmet ücreti talebinizi oluşturarak ferdi kaza sigortası fiyatı alabilirsiniz. Firmamızın sunduğu ferdi kaza sigortasında kişilerin isteğine göre ek teminatlar içerebilmesi nedeniyle fiyat farklılıkları olabilmektedir.

 • Adınız,
 • Soyadınız,
 • Kimlik numaranız,
 • Yaşadığınız şehir,
 • Yaşınız,
 • Telefon numaranız,
 • E-mail adresiniz,

Başta olmak üzere kişisel bilgilerinizi ferdi kaza sigortası teklifi alanına giriş yaparak talebinizi oluşturabilirsiniz. Ekibimiz sizlere kısa süre içerisinde dönüş yaparak genel bir fiyatlandırma gerçekleştirecektir. Teminatlar ve ferdi kaza sigortasının içeriği hakkında detaylı bilgiye firmamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortasında Etap Sigorta Farkı

Ferdi kaza sigortası kişilerin kendini güvence altına alması ya da vefat gibi durumlar sonucunda ailelerinin maddi imkansızlıklar yaşamaması adına tercih ettiği sigorta türlerinden birisidir. Sigortacılıkta uzman olan firmamız Etap Sigorta ise sizlere profesyonel bir hizmetin garantisini vermektedir. Yalnızca ferdi kaza sigortası değil aynı zamanda;

 • Sağlık sigortası,
 • Araç sigortası,
 • İşyeri sigortası,
 • Seyahat sigortası,
 • İnşaat sigortası,
 • Konut sigortası,

Gibi pek çok sigorta türünün de hizmetini veren firmamız müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Sizler de merak ettikleriniz için iletişim adresleri üzerinden alanında uzman çalışma arkadaşlarımız ile iletişime geçerek tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Firmamız sektör içerisinde kalitesi ve çalışma prensipleri ile ismini duyurmuştur. Sizler de güvenilir, kaliteli ve profesyonel bir sigortacılık hizmetinden yararlanmak isterseniz firmamız ile iletişime geçerek en doğru hizmeti alabilirsiniz. Profesyonel çalışma arkadaşlarımız sizlerin her aşamada detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır.