Acıbadem Kasko

Kasko sigortası, araç sahiplerini yakından ilgilendiren fakat zorunlu olmayan bir sigorta çeşidi olarak öne çıkar.

Acıbadem Kasko

Kasko sigortası, araç sahiplerini yakından ilgilendiren fakat zorunlu olmayan bir sigorta çeşidi olarak öne çıkar. Bütçenizi güvence altına alan bu sigorta, aynı zamanda aracınızın güvenliği açısından da önemlidir. Kasko poliçeleri, araç sahiplerinin istek ve tercihlerine göre farklı teminat türleri ile genişletilebilir. Acıbadem kasko sigortası, uygun poliçe fiyatları ve indirim kolaylığı ile beklentilere yanıt verir.

Acıbadem Kasko Sigortası Nasıl Seçilir?

Birçok alışverişte olduğu gibi kasko alımında da araç sahipleri ilk olarak fiyata dikkat eder. Fakat sigorta söz konusu olduğunda fiyata odaklanmak çok doğru bir tercih değildir. Örneğin, dar kapsamlı bir kasko sigortası edinmek, diğer olası kazalarda sigortalı kişiye ekstra masraf olarak geri döner. Bununla birlikte, kasko sigorta poliçesine ek teminatlar ilave ettirmek, daha büyük avantajları beraberinde getirir ve hem araç hem de araç sahibi güvencede kalır.

Park halinde ya da trafik esnasında olsun tüm araçların her daim kaza risk durumu söz konusudur. Hırsızlık, çeşitli kazalar, doğal afet hasarları veya yangın gibi durumlar, aracınıza büyük zararlar verebilir ve sizi daha büyük maddi hasarlara uğratabilir. Tüm bunlardan aracınızı korumak ve bütçenizi sarsmamak adına kasko sigortası yaptırmanız önemlidir.

Kasko Sigortası Alırken Bunları Unutmayın

Acıbadem kasko sigortası alırken dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar var. Bunlar, yukarıda bahsettiğimiz konular kadar önemli ve atlanmaması gereken noktalardır. Kasko seçimi sırasında, poliçe indirimleri, poliçe kapsamı dışında kalan konular, ek hizmet hakları ve bununla beraber uzman görüşleri göz önünde bulundurulmalıdır. Kasko alırken diğer önemli detaylar:

Kaskonun genel ve özel şartlarını öğrenin: Şirketin size sunmuş olduğu sigorta poliçesinde yer alan genel ve özel şartları öğrenmelisiniz. Böylece kasko sigortanızın neleri kapsayıp kapsamadığı hakkında bilgi edinmiş olursunuz.

Aracın kasko değerini araştırın: Acıbadem kasko seçimi konusunda bir diğer önemli konu da aracınızın kasko değeridir. Kasko sigortası başlamadan önce araç gerçek değeri bilinmelidir. Bu değere göre poliçe hazırlanır ve ödenecek kasko prim ücreti de bu rakama göre tespit edilir.

Kasko teminatlarını inceleyin: İhtiyaçlarınız, beklentileriniz ve istekleriniz doğrultusunda kasko poliçenize farklı teminatlar ekletebilirsiniz. Kasko teminat çeşitleri hakkında sigorta şirketinize danışmayı ihmal etmeyin.